Coaching – spotkania indywidualne

Rafał Markiewicz - coachKiedy komuś tłumaczę czym się zajmuję to mówię najczęściej, że coaching to rodzaj podróży, w której coach towarzyszy klientowi i wspiera go w odnalezieniu najbardziej właściwej drogi lub najwłaściwszych pomysłów na realizację celów, rozwiązanie problemów czy też osiągnięcie rozwoju w zależności od tego czego klient pragnie lub do czego dąży. Wsparcie to realizuje poprzez wspólne odkrywanie z klientem  potencjału i możliwości, które klient ma w sobie i w swoim otoczeniu. Czasami oznacza to również  wspólne odkrywanie ograniczeń i oporów, które utrudniają klientowi korzystanie z całego swego potencjału. Co jednak istotne, coach towarzyszy klientowi ale to klient samodzielnie decyduje dokąd i w jaki sposób zmierza.

 

Kiedy warto skorzystać z coachingu?

  • kiedy planujesz dokonać w życiu jakiś zmian, ale nie wiesz jeszcze dokładnie jakich
  • wiesz już jakie zmiany chcesz wprowadzać, ale nie wiesz jak się za nie zabrać
  • stoisz przed ważną decyzją i chciałbyś się jej dokładnie przyjrzeć, zweryfikować zyski z niej płynące i konsekwencje jakie będą jej następstwem
  • potrzebujesz dotrzeć do swoich zasobów aby mieć ich wystarczająco dużo by przejść przez daną sytuację, wytrwać w działaniu lub wykonać pierwszy odważny krok w jakimś kierunku
  • wypróbowałeś już wiele sposobów na podążanie do jakiegoś celu, ale nie przynoszą one oczekiwanych efektów

 

Czy coaching działa?

Tak – i nie twierdzę tego dlatego, że się nim zajmuję. Natomiast zajmuję się nim właśnie z tego powodu, że przynosi efekty.

Z coachingiem zetknąłem się wiele lat temu i już dawno doceniłem to co daje osobom, które w nim uczestniczą. Z tego powodu, kiedy zdecydowałem się na bycie profesjonalnym coachem, bardzo świadomie zamiast często mocno teoretycznych studiów podyplomowych wybrałem bardzo praktyczny kurs coachingu. Chciałem aktywnie przetestować na sobie poszczególne techniki i ćwiczenia. Doświadczyć ich, tak jak będą mogli doświadczać ich moi klienci.

Efekty przyszły niespodziewanie szybko. Złamanie złych schematów myślowych, konfrontacja ze strachem, który mnie ograniczał czy przyjrzenie się temu, dlaczego jestem tak zasadniczym perfekcjonistą – wszystko to pozwoliło mi wprowadzić głębokie zmiany w życiu. Wzmocniło poczucie mojej wartości, otworzyło na innych a wszystko co nieznane i nowe przestało mnie przerażać. Zrozumiałem co dla mnie jest naprawdę w życiu ważne i złapałem dystans do rzeczy mniej istotnych. Tylko w ciągu jednego roku zrealizowałem wiele odkładanych wcześniej planów, ale co najważniejsze pomogłem też wielu innym osobom. Początkowo przyjaciołom i znajomym, a następnie klientom, którzy zdecydowali się skorzystać z moich usług. Od tamtego czasu wciąż czerpię radość z dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami z innymi. Niektórzy z nich wracają do mnie po jakimś czasie, kiedy napotykają kolejne wyzwanie w swoim życiu prywatnym, czy zawodowym.

Nasze spotkania

Mają służyć przede wszystkim Tobie z tego też powodu mogą się ono odbywać w dowolnym miejscu, które Tobie pasuje lub w którym będziesz czuł się swobodnie. Ważne, aby sprzyjało ono  swobodnej i poufnej rozmowie. Warto abyś miał również na względzie, że czasami w czasie spotkań mogę Cię prosić o wykonanie ćwiczeń, które mogą wymagać rozkładania kartek i stawiania na nich a czasami mogę też poprosić abyś stanął na jakimś elemencie wyposażenia lub usiadł na podłodze dla uzyskania innego spojrzenia na sprawę. Mogą się też zdarzyć sytuacje w których zareagujesz silnymi emocjami i niekoniecznie będzie chciał, aby inni byli świadkami ich wystąpienia. Mnie generalnie wystarczy stolik i dwa krzesła.

Spotkania mogą odbyć się w:

  • Twoim gabinecie, sali konferencyjnej czy pokoju spotkań w Twoim miejscu pracy
  • kawiarni
  • parku lub na plaży
  • moim miejscu spotkań w Gdyni na Wielkim Kacku

 

Cennik 

Sesje płatne indywidualnie –    za każdą sesję osobno 

Pierwsza sesja – 50 PLN       Kolejne sesje – 120 PLN

Pakiet płatny z góry po pierwszej sesji – pakiet obejmuje 5 spotkań 

Pierwsza sesja – 50 PLN        Kolejne sesje – 100 PLN

 

 

Kontakt

Rafał Markiewicz
(www.rafalmarkiewicz.pl)
Tel. 783 730 110
rafalcoaching@gmail.com