Marzenia, mrzonki, miraże…

Lubimy mieć marzenia i snuć imaginacje na temat tego jak to będzie kiedy je już spełnimy. Będziemy bogaci, rzucimy pracę i będziemy mieli mnóstwo czasu, a może będziemy w nieustającej podróży po świecie wciąż poznając nowych ciekawych ludzi. Założymy firmę, podbijemy rynek i będziemy sławni…   tylko trochę ciężko to zrobić spędzając czas przed telewizorem, facebookiem lub wylegując się całymi dniami na kanapie. Często też kupujemy cudze marzenia, bo np.  znajomy skoczył na spadochronie i ma z tego świetny film i my też chcemy. Chcemy, ale „zapominamy” zapytać znajomego jak taki skok załatwić i ile to kosztuje. „Zapominamy” świadomie, bo kiedy znalibyśmy na to odpowiedź mielibyśmy zbyt mało przeszkód do realizacji tego pomysłu i wtedy musielibyśmy przyznać, że jednak tego nie chcemy lub rzeczywiście zacząć działać.

Rozwój osobisty - Life factory - znajdziesz sposób

Działanie jest właśnie tym co testuje nas i nasze marzenia. Jeżeli marzysz o podróży do Nowego Jorku a nie wiesz nawet ile kosztuje bilet lotniczy do tego miejsca lub nie podjąłeś innych kroków zbliżających Cię do realizacji tego celu to masz do czynienia z mrzonką i iluzją a nie autentycznym marzeniem.  Przy czym wielkość marzenia nie jest istotna, dla jednego będzie to podróż do Nowego Jorku, dla kogoś innego domek na zboczach Beskidów a jeszcze ktoś inny zamarzy o wyprowadzce do dużego miasta czy o konkretnym modelu samochodu, jak np. autor baneru wywieszonego na kabinie od starego Stara w Wiśle Dziechcince:

Rozwój osobisty - Life factory - marzenia

Rozwój osobisty - Life factory - marzenia 2

Kiedy wybierzesz się do coacha aby porozmawiać o swoim marzeniu, coach często zada Ci trzy pytania:

  1. co już w tej sprawie zrobiłeś/aś?
  2. co nie zadziałało?
  3. co już przyniosło pożądane zmiany?

i odpowiedzi na nie dadzą mu sporą wiedzę o tym czy faktycznie to o czym opowiadasz jest Twoim marzeniem czy jedynie iluzją.  Zresztą, aby to sprawdzić możesz sam/sama sobie zadać te pytania i zastanowić się nad tym jak brzmią Twoje odpowiedzi.

filizanka_small skoro o marzeniach skrobię to popijam białą herbatę Shou Mei o nucie wanilii i bambusa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *