Przebudzenie

Life factory - przebudzenieNasze czasy powodują, że żyjemy szybko i intensywnie a co za tym idzie często brakuje nam czasu na zastanowienie się nad tym dokąd i po co tak pędzimy.  Nieustannie podpięci do sieci, żyjemy w świecie wykreowanym przez media i konsumpcje. Zaczynamy kochać rzeczy, a ludzi tylko używać.

Gnamy za szczęściem, choć do końca nie wiemy co nam je daje. Tracimy kontakt z naturą na rzecz wirtualnej rzeczywistości. W naszych ciałach odkłada się stres i napięcie, które zagłuszamy różnymi suplementami i medykamentami. Kiedy brakuje nam siły i energii, zamiast odpocząć i się zregenerować wtłaczamy w siebie różne energetyki i „dopalcze”.

„Przebudzeni” to Ci, którzy wyrwali się z bezmyślnego życia. Zadają pytania i ufają swojej intuicji, dostrzegają też potrzeby i sygnały swojego ciała. Są otwarci na innych ludzi i nowe doświadczenia. Staraj się nie ulegać konsumpcjonizmowi i szukają innych wartości w życiu.

Zadaniem materiałów publikowanych w tej kategorii będzie wzbudzenie refleksji, poszerzenie horyzontów myślowych, spojrzenie na pewne sprawy z innej strony i co najważniejsze wywołanie pytań, na które odpowiedź nie zawsze będzie prosta i oczywista.


InspiRacje#1 – Nadwaga niepotrzebnych rzeczy

nadwaga rzeczy

Czy stałeś się niewolnikiem tego co gromadzisz? Czy obrosłeś już nadwagą niepotrzebnych rzeczy? A może dopadł Cię mentalny zawał i przestałeś żyć, już za życia?

Czytaj dalej ->


No name

Rozwój osobisty - indywidualista

Często kiedy czytam różnego rodzaju porady dotyczące poszukiwania pracy znajduję tam wskazówki , aby w social mediach nie ujawniać swoich poglądów politycznych i opinii oraz bardzo uważać pod czym dajemy lajki. Mówiąc krótko, mamy być totalnie nijacy i idealnie wpasowani w cały tłum jałowych kandydatów. Co jednak najzabawniejsze, w tych samych artykułach zaleca się jednocześnie, abyśmy nie brali pierwszej lepszej pracy, tylko szukali takiej która jest do nas dopasowana. W tym artykule piszę o mojej niezgodzie na podejście do życia w stylu „no name”, czyli bez poglądów i bez opinii.

Czytaj dalej ->


Rozwój osobisty - wewnętrzny światOdkryj na nowo siebie i otaczający Cię świat

Seria filmów zatytułowana „Wewnętrzne światy, zewnętrzne światy” jest genialnym dziełem kanadyjskiego filmowca, muzyk i nauczyciela medytacji Daniela Schmitda. Skłania ona do refleksji na naszym miejscem i rolą we wszechświecie.  Uświadamia, że jesteśmy jego integralną częścią i pozwala zrozumieć jak wszechświat wpływa na nas, i jak my wpływamy na niego. Uzmysławia wreszcie, że wszystko co nas otacza jest połączone i wywodzi się z tego samego źródła, którym jest doświadczenie.

Czytaj dalej ->