helloLife

 O czym jest ta strona?

Najprościej mówiąc o życiu w jego różnych ujęciach. O poszukiwaniu sensu życia i szczęścia. O pokonywaniu trudności jakie z pewnością w nim się pojawią. O poszukiwaniu źródeł siły do działania i o nie zawsze prostych pytaniach z jakimi przychodzi nam się mierzyć.

Jest platformą rozwojową, w której patrzymy na człowieka kompleksowo zarówno od strony psychologicznej, jak i  fizycznej ale zahaczamy również o wyższe wartości, które kształtują nas tak samo jak te dwa wcześniejsze aspekty. Burzymy mit czarno-białej rzeczywistości pokazując barwy życia i jego rożne odcienie szarości. Nawiązujemy też to stwierdzenia często powtarzanego przez Ewę Foley: „Człowiek jest jak dom o czterech pokojach – jest pokój ciała, pokój umysłu, pokój emocji i pokój ducha. Mądry człowiek codziennie odwiedza każdy pokój, a przynajmniej każdy przewietrza.”. Propagujemy także mądre zarządzanie energią życiową, której mamy ograniczone zasoby.

 

Na jakich tematach się koncentrujemy?

Mamy bardzo szerokie spektrum zainteresowań, ale w ramach tej platformy postanowiliśmy skoncentrować się na poniższych 5 obszarach:

rozwój osobisty - 5 obszarów

Często nawiązujemy też do takich haseł jak: slow life, integralność, joga, medytacja, antykariera, komunikacja bez przemocy czy „tu i teraz”.

 

Jakie przekonania nami kierują?

rozwój osobisty - przekonaniaCzyli słów parę o przekonaniach,  przemyśleniach i podejściu do życia, które zapewne znajdą swoje odbicie w tekstach publikowanych na tej stronie.

Jeżeli zgodzisz się z poniższymi punktami to super. Jeśli nie to jeszcze fajniej, bo otwiera się pole do dyskusji.

Naszym celem nie jest przekonanie wszystkich do takiego myślenia, ani udowodnienie, że jest ono  jedynym właściwym. Chcemy jednak żebyś miał tę świadomość, że jak będziesz stękać i narzekać na świat, to nie dołączymy się do tych lamentów, ale uprzejmie zapytamy co zrobiłeś aby go zmienić.

 • Jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie. Nie odpowiada za nie rząd, zły świat, szef czy brzydka pogoda. Jak coś nam nie pasuje, to zmieniajmy to zamiast siedzieć i upajać się narzekaniem.
 • Życie jest zarąbiste i strasznie ciekawe – czasami dzieje się w nim tyle, że zdarzeniami jednego dnia można by obdzielić cały tydzień. Są momenty, kiedy to męczy, ale dzięki temu czujesz że żyjesz. Jeżeli twoją życiową drogą jest jednak sielski spokój i zgłębianie swojego wnętrza, to też doskonale – znajdziesz na niej całą moc fascynujących odkryć.
 • Śmiech i dobry humor ułatwiają życie – szczególnie jeśli poprawiając humor innym, uszczkniesz dla siebie odrobinę z tej dobrej energii która powstaje.
 • Trzeba mieć dystans do siebie i do świata , to czyni życie łatwiejszym i mniej stresującym.
 • Pozytywny egoizm jest ważny – warto pamiętać żeby w biegu życia i myśleniu o innych, nie zapomnieć też o sobie.
 • Błędy, które popełniamy choć są wkurzające to pozwalają nam się uczyć i rozwijać.
 • Złość i agresja, z którą czasami przychodzą do nas inni to ich sprawa – nie musimy brać tego do siebie, ani wyrażać zgody na udział w jakichś emocjonalnych rozgrywkach. Jak nie mamy na to ochoty zostawmy ich z tymi emocjami – niech męczą się sami.
 • Brak działania też jest działaniem – jeżeli musisz podjąć jakąś decyzję a ciągle z nią zwlekasz, to właśnie świadomie podejmujesz decyzję o braku decyzji i trwaniu w tym decyzyjnym rozkroku. Jeśli widzisz coś co ci nie odpowiada i nie reagujesz, to znaczy że to akceptujesz.
 • Dysponujesz i złymi i dobrymi emocjami, czy ich użyjesz w złym czy w dobrym celu to już Twoja sprawa.
 • Zdarzenia są obiektywne – to czy nazwiemy je dobrymi czy złymi, to już nasza interpretacja. To czy zdarzenie dobre dzisiaj, okaże się w skutkach dobrym za parę lat, to już kwestia przewrotności losu.
 • Łatwo być zajętym, ale trudniej być efektywnym – pytanie jednak czy trzeba 🙂
 • Każda decyzja rodzi konsekwencje – to że ich nie zauważyłeś, to nie wina świata, który cię oszukał, ale Twojego myślenia.
 • Życie nie jest i nie musi być sprawiedliwe – nie wiadomo, kto ludziom wmawia takie głupoty.
 • Jeśli oceniasz swoje działania z przeszłości z dzisiejszej perspektywy, to pamiętaj,  że wtedy dysponowałeś inną wiedzą i informacjami.
 • Odmienność innych daje szanse na spojrzenie na świat i sprawy z innej perspektywy – to strasznie ciekawe doświadczenie.
 • Droga najlepsza dla nas, niekoniecznie jest najlepszą dla innych.
 • Sukces dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego – dla jednego to apartament w wieżowcu, pełne konto w banku i wypasiony samochód, a dla drugiego to przytulny domek w głuszy, praca która pozwala przeżyć miesiąc i kupa wolnego czasu dla siebie – oba z nich są wartościowe i niełatwe do osiągnięcia.

 

Jak działamy?

rozwój osobisty - jak działamyProwadzimy tę stronę wraz z cyklicznie uzupełnianym na niej blogiem. Regularnie spotykamy się z klientami na coachingach i zajęciach Jogi Kundalini. Organizujemy także szkolenia i warsztaty rozwojowe oraz przymierzamy się do wypuszczenia kilku życiowo przydatnych ebook’ów.

 

Skąd taki pomysł na nazwę naszej strony?

rozwój osobisty - nazwa stronyTę tajemnicę zdradza tekst na blogu zamieszczony na samym początku jej tworzenia, kiedy była jeszcze tylko zwykłym blogiem rozwojowym :  Skąd nazwa Life Factory?

 

Kim jesteśmy i dlaczego to robimy?

rozwój osobisty - nasz zespółOdpowiedź na to pytanie znajdzie w dziale O nas, do którego serdecznie zapraszamy. Opowiemy tam trochę o nas samych i motywacji, która nami kieruje.